Sidebar

مرسا - ارائه دهنده به روزترین راهکارهای جامع و تخصصی مراکز داده

نگهداری و پشتیبانی

 

 

 

شرکت مرسا به عنوان پیشرو در زمینه Managed Services Provider (MSP) در صنعت IT مفتخر به ارائه سرویس های:

●Database ( Oracle , SQL , MySQL)

●NOS ( HP-UX , Solaris , Linux , Windows )

●Storage ( IBM , HP , EMC ,HDS, SUN-Oracle , NetApp)

●Network (Cisco)

●Security (Cisco, Juniper, ArcSight, Fortify, TippingPoint)

●Backup ( HP , EMC , IBM , Veritas )

به صورت as s Services به صورت خصوصی یا Private و یا به صورت Online و عمومی بوده و همچنان این سرویس ها میتواند در محل کارفرما به صورت سرویس پشتیبانی نیز ارائه گردد

دلایل بسیاری برای برون‌سپاری فرایندهای کسب و کار مطرح شده است که از آن جمله عبارتند از:

صرفه جویی در هزینه: رایج ترین دلیل برای تصمیم به برون سپاری، صرفه جویی در هزینه ها است. دستیابی به هزینه پایین تر ناشی از صرفه جویی به مقیاس در کسب و کارهای دیگر است. به دلیل آنکه سازمان امکان ایجاد صرفه جویی به مقیاس در همه فرایندهای کسب و کار خود را ندارد اقدام به برون سپاری می کند تا از مزیت های موجود در کسب و کارهای دیگر استفاده کند.
تمرکز بر شایستگی اصلی سازمان: منابع در دسترس یک سازمان محدود است و سازمان برای آنکه بتواند در فضای رقابت باقی بماند ناچار از تمرکز برشایستگی اصلی خود میباشد و فرایندها یا فعالیت هایی که اهمیت حیاتی برای شایستگی اصلی سازمان را ندارند، از جمله فرایندهای مناسب جهت برون سپاری میباشند. انجام همه فرایندهای مربوط به کسب و کار یک سازمان در داخل خود سازمان نیاز به منابع، تخصص، و توجهی دارد که اغلب به اندازه کافی در اختیار سازمان نیست و باید از منابع خارجی تهیه شود
.
ساختاربندی مجدد هزینه: برون سپاری قادر به تغییر نسبت هایی همچون هزینه ثابت به متغیر است. به این ترتیب امکان تبدیل ساختار هزینه سازمان به یک ساختار باهزینه متغیر فراهم می شود و امکان پیش بینی هزینه های متغیر هم افزایش می یابد
.
بازسازی هزینه: نیروی کاری مقایسه ای است بین هزینه های ثابت با هزینه های متغیر. برون سپاری نیروی کار، هزینه های ثابت را به هزینه های متغیر انتقال داده و هزینه های متغیر را نیز بیشتر قابل پیش بینی می کند
.
بهبود کیفیت: رسیدن به یک تغییر شدید در کیفیت از طریق قرارداد ارائه خدمات با شرکت ثالث
.
آگاهی: دسترسی به مالکیت معنوی و تجربه و دانش وسیع تر
.
قرارداد: ارائه خدمات با عقد یک قرارداد الزام آور حقوقی با مجازات های مالی و حقوقی، که اعمال این مهم با سرویس های داخلی میسر نمی گردد.

عملیاتی تخصص: دسترسی به بهترین نیروی عملیاتی که انجام آن توسط شرکت بیش از حد دشوار و وقت گیر است
.
دسترسی به استعداد: دسترسی به یک استخر بزرگ از استعداد و یک منبع پایدار از مهارت ها، به ویژه در علوم و مهندسی
.
افزایش ظرفیت برای نوآوری: شرکت ها به طور فزاینده از ارائه دهندگان دانش خدمات خارجی برای نوآوری محصول خود استفاده می کنند
.
سایر دلایل عبارتند از : بهبود کیفیت، امکان رسیدگی قانونی به ایرادات موجود در خدمت یا محصول خریداری شده، دسترسی به تخصص های وجود در خارج از سازمان و بهبود توانایی برای تغییر مقیاس تولید، کوچک کردن حجم شرکتها، داشتن قدرت مانور بیشتر درایجاد تغییرات سریع در موارد بحران
.

 

یکی از بزرگترین تغییرات سال های اخیر ، رشد گروهی از مردم است که از فن آوری های آنلاین برای استفاده از برون سپاری جهت ارائه خدمات خود استفاده می کنند(شرکتهای MSP)، در حقیقت بنگاه های اقتصادی با استراتژی برون سپاری این فرآیند ها ، جهت بهبود عملیات خود ، اقدام می نمایند ، شایان ذکر است که طبق آمار ، برون سپاری این سرویس ها ، سودمندی خود را در 500 شرکت برتر دنیا نشان داده است .

 

شرکت مرسا بر این باور است که اعتماد و رضايت مشتريان ، بزرگترين سرمايه هر شركت بوده و پشتيباني، مهم‌ترين و حساس‌ترين مرحله در زيست چرخ سيستم ها در صنعت IT است و هيچ پروژه ای بدون دارا بودن خدمات پشتيباني سريع، مطمئن و كارآمد، كامل و قابل استفاده نيست و این مهم پل ارتباطی پایدار با مشتریان است ، لذا مرسا با سابقه طولانی در امر پشتیبانی ، Knowledge Base غنی از سیستم های اطلاعاتی و سخت افزارهای مرتبط با صنعت IT و تلفیق این دانش و استفاده از فناوری‌های روز ، به ارائه سرویس و خدمات پشتیبانی در محل یا به صورت Online(MSP) پرداخته است


مراحل پروژه برون سپاری :

1. ارزیابی فرایندهای کسب و کار
2. تحلیل نیازها
3. ارزیابی تأمین کنندگان بالقوه
4. مذاکره و مدیریت قرارداد
5. انتقال کار به تأمین کننده
6. مدیریت روابط با تأمین کننده

مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات پشتیبانی مرسا را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

· استفاده از نیروهای پشتیبانی کارآزموده و متخصص
· استفاده‌ از ساز و کار مکانیزه و استاندارد در پاسخ به مشکلات مشتریان پروسه پشتیبانی
· محدود نساختن دامنه‌ی پشتیبانی
· رسیدگی به مشکلات مشتریان در کوتاه‌ترین زمان
· هماهنگی در اعزام متخصصین سرویس پشتیبانی
· ارائه سطوح متنوعی از سرویس برحسب نیازها
· پشتیبانی سریع از مشتریان از طریق گفتگوی مستقیم با متخصصین
· کاهش زمان های وقفه
· تقویت سطح دانش و مهارت کارکنان کارفرما

توجه اساسی به نیازهای مشتریان، برنامه‌ریزی برای پاسخ‌گویی موثر به نیازهای شناسایی شده و در نهایت جلب خشنودی مشتریان در دستور کار مدیران و کارشناسان مرسا قرار داشته و به همین خاطر ، عزم سازمانی نظام‌یافته‌ای برای افزایش روزافزون میزان خوشنودی مشتریان در سطح شرکت مشهود است که توانسته با برنامه‌ریزی دقیق برای دست‌یابی به آن، نتایج درخشانی به بارآورد.

مشاوره ، طراحی و نظارت

 

مشاوره و طراحی :


با گسترش فناوری اطلاعات و نیز با توجه به روند رو به رشد کاربردهای آن ، خدمات مشاوره در این زمینه به یک نیاز اساسی برای شرکت ها تبدیل شده است. داده‌های تولید شده توسط شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص هر روز در حال افزایش بوده و امروز به کمک ابزارهای نوین، تولید داده‌ها به قدری پراکنده و انبوه است که تولید کنندگان آن‌ها به سختی می‌توانند این داده‌ها را مدیریت کنند و از ذخیره‌ی آن‌ها به نحو مطلوب سود ببرند.

افزون بر این، با توسعه شبکه‌های داخلی و جهانی و نیز حرکت پر سرعت سازمان‌ها به سوی اطلاعات یکپارچه، نیاز به فضایی برای ذخیره‌سازی، طبقه‌بندی، مدیریت، توزیع، برقراری ارتباط پرسرعت و تامین امنیت داده‌ها به شدت احساس می‌شود. از این رو مراکز داده‌ها به صورت مجموعه‌های بزرگ و بسیار ایمن به عنوان انباره‌هایی برای نگه‌داری، طبقه‌بندی، مدیریت، پردازش و توزیع داده‌ها شکل گرفته‌اند.
بر همین اساس يكي از محورهاي اصلي كسب و كار شركت مرسا تحلیلگران دادگان ، ارائه خدمات مشاوره در حوزه‌هاي مختلف فناوري اطلاعات و ارتباطات مي‌باشد .
این شرکت همواره به عنوان شركتي راهكارساز (Solution provider) و مشاور در عرصه ICT مطرح بوده است. از آنجاكه انجام پروژه‌ها و طرح‌هاي مشاوره‌اي و نظارتي نياز به وجود منابع انساني غني دارد، شركت همواره از خدمات مختلف اشخاص توانمند و تشكيلات مغزافزاري مطرح استفاده نموده و با جذب و توانمندسازي نيروهاي متخصص، سعي در توسعه منابع انساني موجود بمنظور انجام بهتر پروژه‌ها دارد.

 

نظارت :


نظارت كمي و كيفي بر اجراي پروژه‌هاي IT ، يكي از عوامل تعيين‌كننده موفقيت اين پروژه‌ها مي‌باشد. مرسا با در اختيار داشتن مجموعه‌اي غني از استانداردها و تجربه های عملي در پروژه های بزرگ و پیچیده ، آماده ارائه خدمات نظارت بر پروژه‌هاي IT مي‌باشد.

تهیه و تامین

 


شرکت مرسا، با تکیه بر شناخت وسیع خود از صنعت IT و بهره مندی از ارتباطات و کانالهای گسترده ی بین المللی، علیرغم وجود محدودیت های بسیار ، توانایی تأمین و تدارک کالا و ارایه خدمات مربوط به طیف وسیعی از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به صنعت IT را دارا بوده و قادر است محصولات کمپانی هایی نظیر HP , IBM , DELL , EMC , SUN , ORACLE , ArcSight , F5 , Wyse , Juniper , Fortinet , Barracuda , Exinda , Brocade , Microsoft , Cisco , HDS ( Hitachi Data System ) , VMware , SonicWAL , Qlogic , Quantum ,Verifone ( Hypercom ) , Symantec, PaloAlto , Imperva , Arista , Sourcefire , XIO , Foundry , Extreme , RSA و Websense را تأمین ، نصب و راه اندازی نموده و خدمات پس از فروش ، نگهداری و آموزش های مربوطه را نیز ارایه نماید. البته نمایندگی رسمی فروش برخی از این کمپانی ها نیز در ایران اخذ گردیده است .

مرسا با داشتن کادری مجرب و متخصص با سابقه فعالیت درخشان در حوزه بازرگانی صنعت IT و دارا بودن امکانات ویژه و منحصر بفرد درخصوص وارد نمودن محصولات مرتبط، و با توجه به توانایی های خاص و منحصر بفرد موجود ، میتواند در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ، تامین نیاز فوری کارفرمایان و صنف همکار را پاسخ گو بوده و برروی اکثر موارد پیشنهادی ، اعلام نظر قطعی داشته و آنرا برای خریدار تهیه نماید .

 

ارائه گواهینامه بین المللی جهت مراکز داده حساس

یکی از مهم ترین استاندارد های موجود در دنیا ، جهت ایجاد ساختار Disaster Recovery در صنعت ICT و پوشش کامل امور مربوط به Business Continuity در کسب و کار حساس و سازمانهایی که نیاز به پایداری سرویس در سطح بسیار بالا دارند ، استاندارد ISO 24762 میباشد که برای اولین بار در ایران توسط شرکت مرسا تحلیل گران دادگان که به صورت رسمی Auditor ثبت شده و مورد تایید accreditation body میباشد ، ارائه میگردد .

سرفصل مواردی که در این استاندارد به آن پرداخته میگردد ، شامل موارد ذیل میباشد :

· ICT disaster recovery

· ICT disaster recovery facilities

· Outsourcing service provider’s capability

· Selection of recovery sites

· Continuous Improvement

سازمانها ، بانکها ، شرکت های بزرگ ، اپراتور های تلفن همراه و ... میتوانند با برگزیدن این استاندارد ، و کسب مدرک ISO 24762 ، با اطمینان خاطر از بالاترین سطح استاندارد در تدام کسب و کار یا BCP ، فارغ از نگرانی های مربوط به Down Time ، به امور مربوط به مزایای رقابتی بپردازند .

 

اجرا و پیاده سازی

فاز Deployment و یا استقرار از مهم ترین فازهای یک پروژه است که میتواند به موفقیت و یا عدم موفقیت یک پروژه منجر گردد ، لذا شرکت مرسا همواره مسیری را برای استقرار سیستمهای مورد نظر کارفرما انتخاب مینماید که اهداف مورد نظر در بازه‌ی زمانی تعیین شده و با کیفیت ملحوظ در قرارداد عملی گردد .

رعایت اصول ، حساسیت و دقت مدیران ارشد شرکت مرسا در این خصوص ، شهره بوده و به پشتوانه‌ی سال‌ها تجربه‌ی استقرار سیستم‌‌ در سازمان‌های متعدد، از بروز مشکلات احتمالی در این مسیر ، پیشگیری می‌نمایند .

کارشناسان آموزش‌دیده و ماهر تیم استقرار ، با توجه به معیارهای دقیق تعیین شده در متدولوژی استقرار، تلاش می‌کنند تا به عنوان مشاور امین شما با ایجاد تنظیم‌هایی در سیستم‌ها و ارائه‌ی آموزش‌های لازم، رضایت کامل شما را از راهکار مورد استفاده‌تان جلب نمایند .

متدولوژی های مورد استفاده در خصوص استقرار و Deploymentدر شرکت مرسا از بروز ترین و کارآمد ترین متدولوژی ها بوده و با مجموعه‌ای مدون از رویه‌ها، فنون، ابزارها و مستنداتی که حاصل سال ها کار مستقیم و مستمر با مشتریان و مطالعه و بررسی مدل‌های موفق جهانی است، خدماتی عالی را در استقرار سیستم‌ها به شما ارائه کنیم.

فاز Deployment به چهار بخش اصلی ذیل تقسیم میگردد :

1-Scope and Plan

2-Analyze and Design

3-Implement and Verify

4-Deploy and Support